Natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry

Eksfoliacja

Eksfoliacja

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Profesjonalne wykonanie, przystępna cena i zadowolone klientki. To nas wyróżnia wśród konkurencji.

Co to jest eksfoliacja?

Wygląd naszej twarzy to wypadkowa m.in. stanu naskórka i stanu skóry właściwej. Naskórek uwidacznia nie tylko przebarwienia i rozszerzone pory, ale też bolączki skóry właściwej – zmarszczki, bruzdy oraz zjawisko wiotczenia.

Z wiekiem, a przede wszystkim pod wpływem promieniowania UV (słońce, solarium), kolagen i rozciągliwe włókna elastyny w skórze właściwej ulegają uszkodzeniu — skóra traci spoistość, jędrność i elastyczność tworząc zmarszczki.

W dodatku żywa warstwa naskórka staje się coraz cieńsza kosztem wierzchniej warstwy rogowej (martwe komórki), a jego błona podstawna prostuje się, coraz słabiej przylegając do skóry właściwej. Wskutek tego procesu skóra coraz wolniej się odnawia.

Peeling (z ang. peel – łuszczyć, obierać) w kosmetologii to kontrolowane niszczenie skóry substancjami chemicznymi lub biologicznymi. Istotą działania peelingów jest proces złuszczania naskórka. Podczas kuracji zostaje usunięta warstwa martwych komórek, a odsłonięta – świeżych i zdrowych.
Złuszczanie naskórka pobudza do działania fibroblasty znajdujące się na styku naskórka i skóry właściwej, a to właśnie one są odpowiedzialne za wytwarzanie kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Szybciej również zaczyna odnawiać się naskórek.
Zmarszczki, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, przebarwienia, plamy posłoneczne, zanieczyszczenia skóry – to zmiany, z którymi peelingi radzą sobie szybko i niemal bezboleśnie.

Kwas migdałowy           

Kwas migdałowy otrzymywany jest na drodze hydrolizy wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i depigmentujące działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak trądzik, fotostarzenie czy nieregularne przebarwienia. Jest substancją nietoksyczną.

Zainteresowanie ze strony naukowców wzbudził fakt podwójnej natury kwasu tj. tak jak kwasy AHA posiada on znaczące działanie eksfoliujące oraz udokumentowane działanie bakteriobójcze.

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnia nieregularne przebarwienia pozapalne, redukuje melazmę, a ze względu na bakteriobójcze właściwości zwalcza trądzik pospolity, zaskórniki i stany zapalne.

Kwas migdałowy do peelingu może byc stosowany przez cały rok, rownież w lecie, bez ryzyka wystapienia hiperpigmentacji. Doskonale nadaje się do skóry dojrzałej, a także przy widocznych obajwach zaawansowanego fotostarzenia, dyschromi - melasmy. Dla skóry tlustej i trądzikowej.

Peeling kwasem migdałowym charakteryzuje się przede wszystkim bezpieczną aplikacją, stosowanie nie powoduje efektów ubocznych takich jak:
pieczenie, zaczerwienienie, podrażnienie i uczulenie.

Zalety peelingu kwasem migdałowym

    natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry
    złuszczanie skóry stopniowe, łuskowate, praktycznie nie widoczne, łatwe do ukrycia
    brak fotouczulenia - możliwość stosowania o każdej porze roku
    brak ograniczeń fototypów cery
    zabieg nie wywołuje dyskomfortu u pacjentów
    wspomaganie laseroterapii
    duża integracja z innymi zabiegami kosmetycznymi

W odróżnieniu od innych zabiegów z użyciem ?ß-hydrokwasów nie wymaga wcześniejszego przygotowania kremami w domu.

Kwasy AHA           

Bezpieczna i skuteczna terapia kompleksem kwasów AHA o wysokim stężeniu i optymalnie dobranym pH.
Aby kwasy alfa hydroksylowe (AHA) mogły skutecznie działać, muszą być zastosowane w odpowiednim stężeniu oraz przy odpowiedniej wartości pH preparatu.
Kwas ? – Hycid to naturalna kombinacja trzech niezneutralizowanych kwasów:

    mlekowy
    cytrynowy
    winowy

o stężeniu 30 i 40% i możliwie niskim pH = 1,2.
Dzięki takiej kombinacji zredukowany jest niekorzystny efekt podrażnienia skóry, a jednocześnie eksfoliacja bardzo efektywna.

Kwasy AHA w wyższych stężeniach mają wpływ nie tylko na naskórek, ale i na głębiej położoną warstwę skóry czyli skórę właściwą i powodują następujące pozytywne zmiany:

    zwiększają produkcję włókien kolagenu i elastyny,
    poprawiają stan skóry zniszczonej „fotostarzeniem” (intensywnym opalaniem),
    zmniejszają zmarszczki powierzchniowe,
    zwiększają elastyczność skóry,
    wygładzają naskórek,
    pomagają rozjaśnić przebarwienia i drobne blizny,
    poprawiają stan skóry w przypadku cer trądzikowych,
    pomagają usuwać drobne blizny potrądzikowe.


Eksfoliacja kwasem ?-Hycid stanowi także uzupełnienie oraz przygotowanie skóry do zabiegu mezoterapii igłowej Medex 2M, jedynej na rynku dostępnej dla kosmetyczek i kosmetologów.
Terapia kwasami ?-Hycid® składa się z preparatów do kuracji w gabinecie kosmetycznym:

    zmywacz bezalkoholowy
    żel 30% i 40% pH 1,2
    neutralizator
    kremy ochronne z filtrami UVA i UVB
    ?-HYCID® do cery normalnej i suchej
    ?-HYCID A® do cery trądzikowej i przetłuszczającej się

oraz z preparatów do przygotowania skóry w domu:

    żel ?- Hycid® 10% pH 3.8 ->
    kremy ochronne ?-HYCID® ?-HYCID A®  -

Kontakt